Sündmused

1806.22

Swingin' Baroque

Laupäeval 18. juunil kell 18.00 Tallinna raekojas ARS REVALIA Laura Jörres, barokkviiul (Saksamaa) Melissa Jõesaar, barokkviiul Tõnu Jõesaar, viola da gamba ja barokktšello Lilian Jõesaar, klavessiin Kavas: Couperin, Vivaldi, Bertali, Radanovics, Gershwin jt.

Ansambel Ars Revalia ja külalisesineja Laura Jörres otsivad pidepunkte barokk- ja jazzmuusika vahel.

Laura Jörres on pärit Saksamaalt ja alustas viiuliõpinguid kaheksa aastaselt. Bakalaureuse kraadi omandas ta Hamburgis, kus tema erialaks oli protestantlik kirikumuusika. Lisaks orelimängule jätkas ta tööd viiuldajana erinevates ansamblites ja orkestrites. 2013. aastal asus ta õppima barokkviiulit Trossingenis, kus tema õpetajateks olid Anton Steck, Werner Matzke ja John Holloway. Sellele järgnes semester Lyon’is Prantsusmaal (õpetajaks Odile Edouard) ning magistrikraad Barcelonas (Escola Superior de Musica de Catalunya), kus tema juhendajateks olid Emilio Moreno ja Manfredo Kraemer.

Kuna Laura valdab mitmeid pille (orel, viiul, vioola ja nyckelharpa), ulatub tema muusikaline ampluaa keskajast kuni folk, jazz ja rockini. Ta on ansambli Komos Ensemble (Saksamaa) asutajaliige ning mängib bluegrass viiulit ansamblis Newgrass Republic (Barcelona).

Vanamuusikaansambel Ars Revalia alustas oma loomingulist tegevust 2014. aastal Tallinnas. Ansambli tuumikusse kuuluvad  Melissa Jõesaar (barokkviiul), Lilian Jõesaar (klavessiin) ja Tõnu Jõesaar (barokktšello ja viola da gamba). Ansambli eesmärgiks on kanda ette barokiajastu kaunist muusikat, ühendades endas ajastutruuduse ja elavaloomulise esituse. Ars Revalia on esinenud  kontserdiseeriates “Musica Sacra” (koos Kristo Käoga), “Vanamuusika Kloostri Aidas” (koos Robert Staakiga), ja “Kaminamuusika”. Lisaks on Ars Revalia kutsutud sellistele festivalidele nagu Viljandi Vanamuusika Festival 2021 (koos Ksenia Rossari ja Ka Bo Chaniga) ja Kedainiai Festival Leedus 2021 (koos Ka Bo Chaniga). Käesoleval hooajal on valmimas projektid “Swingin’ Baroque” koos saksa viiuldaja Laura Jörresega ning “1685” koos kontratenor Ka Bo Chaniga.

Muusikaline projekt "Swingin' Baroque" on Laura Jörrese ja Melissa Jõesaare mitmeaastase koostöö tulemus, kus kombatakse piire barokk- ja jazz/swing muusika vahel. Olgu selleks siis swingiv (inegalite) prantsuse barokk või improvisatsiooniline itaalia stiil, pidepunkte leiab mitmeid.