Sündmused

0412.22

Advendipühapäev raekojas

Tuledesäras raekoda ootab Sind kõigil neljal advendipühapäeval kell 11-16. Naudi parimat vaadet jõuluturule läbi raekoja antiikklaasist akende ja imetle Põhja-Euroopa vanimat raekoda, mis tähistab oma esmamainimise 700. aastapäeva. Piletid 5 €/3 € ja perepilet 10 € (kuni 2 täiskasvanut kuni 19-aastaste lastega). Sissepääs kuni 15.30.

Kodanikesaali luksuslikud gobeläänid ja kalasabamustrilised võlvid aitavad avasilmi unistada sellest, kui värvikaid pidustusi peeti raekojas keskajal. Raesaalis nautisid pidusööke raehärrad koos kõige kõrgemate külalistega. Tavaline linnakodanik või gildivend sinna ei pääsenud - kui ta just ei olnud nii suurt kurja korda saatnud, et süüdistatavana rae kohtu ette toodi. Raekoda oli ju kohtumaja ning raskemate kuritegude üle mõistis raad kohut raesaalis. Jõulud olid aga nii tähtis püha, et selleks ajaks pandi isegi kohtumõistmine pausile. Omaaegsetele kohtunikele õigusemõistmist õpetanud kunstiteosed annavad kohtusaali seintel mõtlemisainet siiani.

Raekoja ehituslugu alates 13. sajandist rullub lahti vastvalminud animatsioonis, mida näeb raekoja keldris. Seal elustuvad makettide abil ka keskaegse Tallinna müürid ja väravad. Samas saad ettekujutuse sellest, kuidas nägid Tallinna kodanikud välja 15.–19. sajandini – värskenduskuuri on läbinud kostümeeritud vahakujude näitus. Keldris tervitab Sind ka Vana Toomas aastast 1530, kes raekoja keldris pensionipõlve peab ja oma 500. sünnipäeva ootab.