Näitus "Rõõm linna südames. Maalid Enn Kunila kollektsioonist"

Eesti kunsti nn kuldaja näitusega Tallinna raekojas tähistatakse Eesti Vabariigi 100. aastapäeva ning 100 aasta möödumist Tallinna saamisest Eesti Vabariigi pealinnaks.

Näitus „Rõõm linna südames. Maalid Enn Kunila kollektsioonist“ toimub Tallinna raekojas 15. veebruarist 1. maini 2018. aastal.

Enn Kunila kollektsiooni põhjal valminud näitus annab tervikliku ülevaate 20. sajandi esimese poole Eesti maalikunstist, nn. Eesti kunsti kuldajast. Eksponeeritavad maalid on valminud aastatel 1910-1945 ja pärinevad Eesti kunsti värvide suurmeistritelt: Konrad Mägi, Ants Laikmaa, Nikolai Triik, Paul Burman, Ado Vabbe, Herbert Lukk, Villem Ormisson, Endel Kõks ja teised. Kokku on näitusel 36 maali 19 kunstnikult.

Kõik väljapandud maalid käsitlevad väga erinevate nurkade alt autorite ühist elutaju: tunnet, et elu on elamist väärt. Eesti vanemale maalikunstile iseloomulikult tuleb õnnetunne välja tavaliselt läbi loodusmotiivide. Autorite tihe kokkukuuluvustunne loodusega peegeldub nende maalides, kus loodusest leitakse ilu, rõõmu, lepitust, lohutust. Värvirohkete loodusmotiivide kõrval on eksponeeritud ka mitmed portreed, kuid ei puudu ka linnamotiivid, mille keskmes on Paul Burmani Tallinna Raekoja platsist valminud teos. Maalid pärinevad enamikus Eesti esimesest iseseisvusperioodist, moodustades nõnda mõttelise sideme tänapäevaga.

Näituse kuraator on Eero Epner ning kujundaja kunstnik Tõnis Saadoja. Näituse graafilised materjalid on kujundanud disainer Tiit Jürna.

Näitus on avatud 15.veebruar - 1.mai 2018 T-P kell 11-19
Riigipühadel 24.veebruaril, 30.märtsil, 1.aprillil ja 1.mail 2018 avatud kell 12-18.

  • Neljapäeval 26.aprillil on näitus avatud kell 13-19. Seoses kuningliku visiidiga on kell 11-13 külastajatele suletud.
  • Esmaspäeviti on näitus suletud, v.a. näituse eelviimasel päeval 30.aprillil, mil näitus on avatud kell 11-19. 

Piletimüük ja sissepääs lõpeb pool tundi enne näituse sulgemist. 

Piletid:

Täispilet 5 €
Perepilet 10 € (2 täiskasvanut alla 18-aastaste lastega)
Sooduspilet 3 € (õpilastele, üliõpilastele ja pensionäridele)

Täiendav info: