Näitus "Rõõm linna südames. Maalid Enn Kunila kollektsioonist"

Näitus „Rõõm linna südames. Maalid Enn Kunila kollektsioonist“  Tallinna raekojas 15.02-01.05.2018

Näitust külastas ligi 20 tuhat kunstihuvilist. Täname rõõmu jagamast!

Enn Kunila kollektsiooni põhjal valminud näitus annab tervikliku ülevaate 20. sajandi esimese poole Eesti maalikunstist, nn. Eesti kunsti kuldajast. Eksponeeritavad maalid on valminud aastatel 1910-1945 ja pärinevad Eesti kunsti värvide suurmeistritelt: Konrad Mägi, Ants Laikmaa, Nikolai Triik, Paul Burman, Ado Vabbe, Herbert Lukk, Villem Ormisson, Endel Kõks ja teised. Kokku on näitusel 36 maali 19 kunstnikult.

Kõik väljapandud maalid käsitlevad väga erinevate nurkade alt autorite ühist elutaju: tunnet, et elu on elamist väärt. Eesti vanemale maalikunstile iseloomulikult tuleb õnnetunne välja tavaliselt läbi loodusmotiivide. Autorite tihe kokkukuuluvustunne loodusega peegeldub nende maalides, kus loodusest leitakse ilu, rõõmu, lepitust, lohutust. Värvirohkete loodusmotiivide kõrval on eksponeeritud ka mitmed portreed, kuid ei puudu ka linnamotiivid, mille keskmes on Paul Burmani Tallinna Raekoja platsist valminud teos. Maalid pärinevad enamikus Eesti esimesest iseseisvusperioodist, moodustades nõnda mõttelise sideme tänapäevaga.

Näituse kuraator on Eero Epner ning kujundaja kunstnik Tõnis Saadoja. Näituse graafilised materjalid on kujundanud disainer Tiit Jürna.

Eesti kunsti nn kuldaja näitusega Tallinna raekojas tähistatakse Eesti Vabariigi 100. aastapäeva ning 100 aasta möödumist Tallinna saamisest Eesti Vabariigi pealinnaks.

Näitus on avatud 15.veebruar - 1.mai 2018 T-P kell 11-19
Riigipühadel 24.veebruaril, 30.märtsil, 1.aprillil ja 1.mail 2018 avatud kell 12-18.

  • Neljapäeval 26.aprillil on näitus avatud kell 13-19. Seoses kuningliku visiidiga on kell 11-13 külastajatele suletud.
  • Esmaspäeval 30.aprillil on näitus avatud kell 11-19. 
  • 1.mail on näitus avatud kell 12-18. Kell 16 kohtuvad kunstipublikuga kunstikollektsionäär Enn Kunila ja näituse kuraator Eero Epner.

Piletimüük ja sissepääs lõpeb pool tundi enne näituse sulgemist. 

Piletid:

Täispilet 5 €
Perepilet 10 € (2 täiskasvanut alla 18-aastaste lastega)
Sooduspilet 3 € (õpilastele, üliõpilastele ja pensionäridele)

Täiendav info: