Näitus "Kunst valitseb"

Näitus Tallinna raekojas 5.juunist - 5.oktoobrini 2015: Euroopa vanade meistrite šedöövrid 15.-17.sajandist.

BRUEGHEL, CRANACH, DÜRER, RUBENS, TENIERS, HULSDONCK, SAVERY, MASSYS jt.
ORIGINAALTEOSED ERAKOLLEKTSIOONIDEST ÜLE MAAILMA.

2015.a. suvel valitseb raekojas kunst. Ekspositsiooni kuuluvad kõrgetasemelised originaalteosed maailmakuulsatelt kunstnikelt nagu Pieter  ja Jan Brueghel, Lucas Cranach, Albrecht Dürer, Peter Paul Rubens, David Teniers, Jakob von Hulsdonck, Jacob Savery,  Jan Massys jpt.  Sellisel tasemel ja sellisel hulgal originaalloomingut – üle 90 maali – ei ole Eestis varem esitletud.

Kõik näitusel eksponeeritud teosed on originaalid ning pärit erinevatest erakollektsioonidest üle maailma. Teosed on läbinud tunnustatud kunstispetsialistide ekspertiisi ning kõigi kohta on olemas põhjalik päritolu ja kuuluvuse ajalugu.

Näitus hõlmab tervet raekoda, selle tarbeks on ehitatud spetsiaalne siseinstallatsioon. Kujunduses on kasutatud spetsiaalset valguslahendust, mis võimaldab suunata valguse teostele täpselt raamist raamini, tekitades efekti, nagu oleksid maalid illumineeritud.

Näituse koostas Art-Life Projekt (Tallinn), Kunstberatung Zürich AG tütarettevõte Eestis. Näituse kujundas Julien Boaretto (Pariis).

Näitus on avatud 5.juunist 5.oktoobrini 2015 kell 9.30-17.30, viimane sissepääs kell 17.00. Kunstihuvilistel soovitame kindlasti rohkem aega varuda ja külastamist mitte viimasele minutile jätta - imelist kunsti üle 90 teose jagub raekoja kahele korrusele ning tõelisele kunstisõbrale jääb poolest tunnist kindlasti väheks. Keskmine külastaja veedab raekojas 1-1,5 tundi, tõsisematel huvilistel kulub 2-3 tundi. Kõige rahvarohkem külastusaeg on harilikult laupäeviti vahemikus kell 12-14.

Alates 18.septembrist on näitusel soodushinnad: pilet täiskasvanule maksab 10 €, pesnionärile 6 € ning  õpilasele ja üliõpilasele (vastava tõendi esitamisel) 3 €. Loe lähemalt külastamisest, aegade kinnipanemisest ja tasumisest siit.  

Maalide eksponeerimiseks on ehitatud kergseinad, sealhulgas kodanikesaali ja raesaali. Seetõttu on raekojas liikumis- ja vaatlemisruumi vähem ning enamus istekohti on kadunud. Sellega seoses on rühmade suurus,  mida raekoda saab vastu võtta, max 20 inimest. Rühmakülastusteks on vaja aeg eelnevalt kinni panna e-mailil raekoda@tallinnlv.ee. Loe lähemalt siit.
Erinevalt varasemast ei saa me külastajaid vastu võtta väljaspool lahtioleku aegu. Samuti ei saa raekojas sel ajal korraldada kontserte ega vastuvõtte.

Jälgi näituse kodulehte ja facebooki.

Meedia:  Juhan Maiste "Püha kunst ja selle tõde",  Postimees 30.07.2015

Paulus Bor "Sarvepuhuja"