Õpilaste ekskursioonid

Õpilase pilet rühmas (10 inimest ja rohkem) on 1 €/õpilane.

Kui soovite ekskursiooni raekoja giidi/ajaloolase juhendamisel, on hind samuti 1 €/õpilane ja giiditasu ei lisandu, kui rühmas on vähemalt 15 last. Väiksema rühma puhul tuleb raekoja giidiga ekskursiooni eest ikkagi tasuda miinimumhind 15 €. Ekskursiooni tellides teatage palun ka tasumise viis. Sularahas tasudes palume raha eelnevalt kokku koguda, sest ükshaaval tasudes kehtib üksikpileti hind 2 €/ õpilane. Kaardimakseid ei sa me kahjuks vastu võtta.

Tasuda saab ka ülekandega, sel juhul on vajalik kooli /organisatsiooni garantiikiri, kus on kirjas "garanteerime tasumise arve alusel" ja maksja andmed:

  • asutuse ametlik nimi;
  • juriidiline aadress;
  • reg.nr;
  • e-maili aadress, kuhu Tallinna Linnakantselei raamatupidamine saadab elektroonilise arve.  

Soovitame raekoja tavaekskursiooni õpilastele alates 4.-5. klassist, kui algavad ajalootunnid ning õpitakse keskaega Eestis, keskaegse linna eluolu ning valitsemist. Raekoda pole muuseum selle klassikalises tähenduses, vaid Tallinna ajalooline valitsemis- ja esindushoone. Siin ei näe mitte niivõrd vanu esemeid kui kunagise rae töö- ja esindusruume, keskaegset arhitektuuri ning võimu- ja õigusemõistmisteemalisi kunstiteoseid, mille ideed jäävad noorematele külastajatele sageli kaugeks.  Raekoja ekskursioon kestab u. 1 tund.

Raekoja giidiga/ajaloolasega ekskursioonid toimuvad ettetellimisel E-R algusega kell 10-16.  Külastused palume eelnevalt kokku leppida e-maili teel raekoda@tallinnlv.ee .