Õpilaste ekskursioonid

Soovitame raekoja ekskursiooni õpilastele alates 4.-5. klassist, kui algavad ajalootunnid ning õpitakse keskaega Eestis, keskaegse linna eluolu ning valitsemistRaekoda pole muuseum selle klassikalises tähenduses, vaid Tallinna ajalooline valitsemis- ja esindushoone. Siin näeb keskaegset arhitektuuri ja kunsti ning rae töö- ja esindusruume. Võimu- ja õigusemõistmisteemaliste kunstiteoste ideed, samuti mehe ja naise suhte käsitlus varasemas kunstis, jäävad noorematele külastajatele sageli kaugeks. Seetõttu soovitame raekoja ekskursiooni eelkõige gümnaasiumiõpilastele. 

Raekoja ekskursioon kestab u. 1 tund.

Raekoja giidiga/ajaloolasega ekskursioonid toimuvad ettetellimisel E-R algusega kell 10-16.  Külastused palume eelnevalt kokku leppida e-maili teel raekoda@tallinnlv.ee .

Õpilase pilet rühmas (10 inimest ja rohkem) on 2 €/õpilane.

Kui soovite  eestikeelset ekskursiooni raekoja giidi/ajaloolase juhendamisel, on hind samuti 2 €/õpilane ja giiditasu ei lisandu, kui rühmas on vähemalt 10 last. Väiksema rühma puhul tuleb raekoja giidiga ekskursiooni eest ikkagi tasuda miinimumhind 20 €. Ekskursiooni tellides teatage palun ka tasumise viis. Sularahas tasudes palume raha eelnevalt kokku koguda, sest ükshaaval tasudes kehtib üksikpileti hind 3 €/ õpilane. Kaardimakseid ei saa me kahjuks vastu võtta.

Tasuda saab ka ülekandega, sel juhul on vajalik kooli /organisatsiooni garantiikiri, kus on kirjas "garanteerime tasumise arve alusel" ja maksja andmed:

  • asutuse ametlik nimi;
  • juriidiline aadress;
  • reg.nr;
  • e-maili aadress, kuhu Tallinna Linnakantselei raamatupidamine saadab elektroonilise arve.