Õpilaste ekskursioonid

Raekoja ekskursiooni soovitame õpilastele alates 5. klassist, kui algavad ajalootunnid ning õpitakse keskaega Eestis, keskaegse linna eluolu ning valitsemistRaekoda on Tallinna ajalooline valitsus- ja esindushoone ja linna sümbol, kuid ka Eesti vanim kohtumaja. Siin pöörame pilgud keskaega: mis tähendus oli raekojal, kuidas raad linna valitses ja eelkõige kohut mõistis ja kuidas seda väljendab kunst, mis raekoda kaunistab. 

Kui soovite kitsama suunitlusega raekoja ekskursiooni - õigusemõistmine, kunstiajalugu, keskaegne kirjandus, piiblilood, arhitektuur, restaureerimne vms, siis andke sellest julgelt teada.

Raekoja ekskursioon kestab kuni 1 tund, noorematele õpilastele kuni 45 minutit.

Raekoja giidi/ajaloolase juhitud ekskursioonid toimuvad ettetellimisel E-R algusega kell 10-16.  Külastused palume eelnevalt kokku leppida e-maili teel raekoda@tallinnlv.ee .

HINNAD

Õpilase pilet rühmas (10 last ja rohkem) maksab 2 €/õpilane.
Väiksema rühma puhul tuleb tasuda õpilasrühma miinimumtasu 20 € või üksikpileti hind 3 €/õpilane.

Kui soovite  eestikeelset ekskursiooni raekoja giidi/ajaloolase juhendamisel, on hind samuti 2 €/õpilane ja giiditasu ei lisandu, kui rühmas on vähemalt 10 last. Väiksema rühma puhul tuleb  ikkagi tasuda miinimumhind 20 €. 

Võõrkeelse ekskursiooni giiditasu on 50 € + piletid.

Ekskursiooni tellides teatage palun ka tasumise viis.

SULARAHAS TASUDES palume raha eelnevalt kokku koguda ja tasuda korraga kogu rühma eest, sest ükshaaval tasudes kehtib üksikpileti hind 3 €/ õpilane ning lisandub giiditasu. 
Tasuda saab ka kaardiga.

ÜLEKANDEGA TASUMISEKS on vajalik kooli /organisatsiooni garantiikiri, kus on lisaks külastuse kuupäevale kirjas "garanteerime tasumise arve alusel" ja maksja andmed:

  • asutuse ametlik nimi;
  • juriidiline aadress;
  • reg.nr;
  • e-maili aadress, kuhu Tallinna Linnakantselei raamatupidamine saadab elektroonilise arve.