Õpilaste ekskursioonid

Raekoja ekskursiooni soovitame õpilastele alates 4.-5. klassist, kui algavad ajalootunnid ning õpitakse keskaega Eestis, keskaegse linna eluolu ning valitsemistRaekoda pole muuseum selle klassikalises tähenduses, vaid Tallinna ajalooline valitsemis- ja esindushoone ning linna sümbol. Siin näeb keskaegset arhitektuuri ja kunsti ning rae esindus- ja tööruume. Võimu- ja õigusemõistmisteemaliste kunstiteoste ideed, samuti mehe ja naise suhte käsitlus varasemas kunstis jäävad noorematele külastajatele sageli kaugeks. Seetõttu soovitame raekoja ekskursiooni eelkõige gümnaasiumiõpilastele. 

Raekoja ekskursioon kestab kuni 1 tund, noorematele õpilastele kuni 45 minutit.

Raekoja giidiga/ajaloolasega ekskursioonid toimuvad ettetellimisel E-R algusega kell 10-16.  Külastused palume eelnevalt kokku leppida e-maili teel raekoda@tallinnlv.ee .

Õpilase pilet rühmas (10 inimest ja rohkem) maksab 2 €/õpilane. Väiksema rühma puhul tuleb tasuda õpilasrühma miinimumtasu 20 € või üksikpileti hind 3 €/õpilane. 

Kui soovite  eestikeelset ekskursiooni raekoja giidi/ajaloolase juhendamisel, on hind samuti 2 €/õpilane ja giiditasu ei lisandu, kui rühmas on vähemalt 10 last. Väiksema rühma puhul tuleb  ikkagi tasuda miinimumhind 20 €. Ekskursiooni tellides teatage palun ka tasumise viis.

Sularahas tasudes palume raha eelnevalt kokku koguda ja tasuda korraga kogu rühma eest, sest ükshaaval tasudes kehtib üksikpileti hind 3 €/ õpilane ning lisaks tuleb tasuda giiditasu. 
Tasuda saab ka kaardiga.

Ülekandega tasumiseks on vajalik kooli /organisatsiooni garantiikiri, kus on lisaks külastuse kuupäevale kirjas "garanteerime tasumise arve alusel" ja maksja andmed:

  • asutuse ametlik nimi;
  • juriidiline aadress;
  • reg.nr;
  • e-maili aadress, kuhu Tallinna Linnakantselei raamatupidamine saadab elektroonilise arve.