Kontserdid

Raekoja kodanikesaal on väga hea akustikaga ja seda üüritakse välja ka kontsertideks. 

Tallinna ühe esindussaalina on  kodanikesaal  esinemiskohaks eelkõige professionaalsetele tippmuusikutele Eestist ja välismaalt ning oktoobrist aprillini (s.t.väljaspool turismihooaega) ka neile kes selleks pürgivad, näiteks muusikaüliõpilaste magistri- või doktorikontserdid. 

Raekojas saavad esineda ka kõrgtasemel taidluskollektiivid. Selleks palume saata oma kollektiivi tutvustus, mis sisaldab ülevaadet antud kontsertidest, festivalidel osalemisest, plaadistustest jne. Taidluskollektiivide kontserte saame vastu võtta oktoobrist aprillini.

Raekojas kontserdi kavandamisel tuleb arvestada, et saali kostab tänavamüra. Raekoja platsi koondub lärmakaid seltskondi alates krišnaiitide rongkäikudest kuni briti poissmeesteni. Probleem on suurem suvel ja ilusa ilmaga. Mida hilisem kellaaeg, seda suuremaks läheb lärm tänavakohvikutes. Seetõttu soovitame kontserdiga alustada mitte hiljem kui kell 19, nädalalõppudel pigem algusega hilijemalt kell 18. 

Veel olulist:

 • Raekotta sobivad kammerkoosseisud. Orkestrid ja suured koorid (40 + inimest) raekotta ära ei mahu.  
 • Kodanikesaal on teatristiilis. Istekohti on 100, koos lisakohtadega (klapptoolid) on maksimaalne istekohtade arv 110. Istekohtade paigutust ei muudeta ning väljaspoolt lisatoole juurde tuua ei või.
   
 • Saalis on kontsertklaver Estonia. Klaveri häälestamise vajadusel teeb seda  kontserdi korraldaja oma kulu ja kirjadega.
 • Kontserdiks vajaliku lisainventari (puldid, valgustus vms) toob kohale ja paigaldab kontserdi korraldaja.  
   
 • Reklaami ja piletilevi  eest hoolitseb kontserdikorraldaja, kellele kuulub ka piletitulu. Kontserdikorraldajal on soovitav teha A3 portree formaadis afišš, mille saab panna Raekoja klaastahvli alla.
 • Kontserdikorraldaja vastutab kontserdi külastajate ja esinejate poolt garderoobi jäetud riiete eest. Selleks tagab kontserdi korraldaja administraatori, kes on raekojas hiljemalt 1 tund enne kontserdi algust ja lahkub, kui viimased külastajad on lahkunud. 
 • Raekoja garderoob on iseteenindusega. Juhul kui soovitakse garderoobi teenindust, hoolitseb selle eest kontserdikorraldaja. 


Vastavalt Tallinna Linnavalitsuse kehtestatud hinnakirjale on raekoja üür 200 €/tund. Hind sisaldab käibemaksu. 

Kodanikesaali üür avalikuks kontserdiks on 200 € ja see sisaldab koos prooviajaga kokku kuni 4 tundi. Kui üüriaeg ületab 4 tundi, lisandub iga tunni kohta üür 100 €/tund. Hinna sees on ainult kodanikesaali üür, korralduslik pool on kontserdi korraldaja kanda.