Toitlustajatele

Tallinna raekoja näol on tegemist Põhja-Euroopa vanima säilinud raekojaga. Muinsuskaitse all olevale arhitektuurimälestisele kehtib rida erinõudmisi. Palume raekojas cateringteenust osutavatel firmadel suhtuda lugupidavalt hoone ajaloolisse interjööri ja kunstiväärtustesse, millest vanimad (raesaali pink) kuuluvad 14. sajandisse. 

Raekojas teenindamisel palume järgida alljärgnevaid nõudeid:
 
1Cateringi ettevalmistusruum on baariruum (kunagine veinikelder, esimesel korrusel sissepääsust vasakule). Kaup tuleb alati viia baariruumi. Läbi kodanikesaali ei tohi kaupa raesaali viia (v.a. lauad).
 
2Kastide viimist raesaali palume võimalusel vältida. Kaste ei tohi panna raesaali pinkide peale (NB! Raesaali 2 pinki on vastavalt 14. ja 15. sajandist!).
  
3. Raesaali sisekujundus on kindlaks määratud lähtuvalt keskaegse raesaali ruumiprogrammist, seda ei tohi muuta. Seega ei tohi raesaalis pinke nihutada. Pingid (ka seina ääres) jäävad oma kohtadele.
 
4. Raesaali arhitektuurist lähtuvalt sobib raesaali ülespandav laud kõige paremini saali keskele. Ümmargused lauad ja pukid raesaali keskaegse ruumikontseptsiooniga  (pingid seinte ääres) ei sobi. Võite lahkesti kasutada raekoja kokkupandavaid laudu (6 lauda mõõdus 80 x 160 cm). Pärast kasutamist tuleb raekoja lauad panna tagasi kodanikesaali kappi.

5. Raekojas teenindavad cateringfirmad peavad kaasa tooma oma laudlinad ja seelikud, mis sobivad saali interjööriga.

6. Raesaalis tuleb silmas pidada püstijala toitlustamise reegleid: kõike pakutavat peab saama vaevata süüa püstijala ja käelt. Tordi asemel soovitame magusaid suupisteid, mida ei pea taldrikult lusikaga sööma samal ajal kui kohvitassi kuhugi panna ei ole. Kohvi ja torti saab teatud tingimustel pakkuda kodanikesaalis. Arutage meiega eelnevalt läbi, anname nõu. 
 
7. Raekojas ei tohi suitsetada ega kasutada vulkaanküünlaid või ilutulestikke.
 
8. Cateringfirmad võtavad oma prügi ja taara (ka tellija taara, kui joogid on tellijalt) ära minnes kaasa.
 
9. Raekoja ruumid antakse raekoja personalile üle sellisena nagu nad vastu võeti.
 
 Küsimuste korral võtke meiega julgelt ühendust raekoda@tallinnlv.ee , tel 64 57 900 E-R 9-17.