Kontserdid

2308.17

Tallinna Kammermuusika Festival: Kristina Vähi (sopran), Henri Zibo (akordion), Johan Randvere (klaver)

Kolmapäeval 23.augustil kell 19.00

Piletid hinnaga 12 €/ 7 € Piletilevis ja 30 minutit enne algust kohapeal


KRISTINA VÄHI

lõpetas Tallinna G. Otsa nim Muusikakooli (õp. Mare Jõgeva, 1996) ja Eesti Muusikaakadeemia soololaulu erialal (õp. Riina Airenne, 2000). Ta on täiendanud end Haagi Kuninglikus Konservatooriumis (2001) ning kaitses Eesti Muusikaakadeemias magistrikraadi ooperilaulu erialal (prof. Tamara Novitšenko, 2003). Ta on osalenud erinevatel kursustel ja meistriklassides Eva Märtsoni, Judith Beckmani, Matti Pelo jt. juures. K. Vähi on võitnud I auhinna Klaudia Taevi nim noorte lauljate konkursil (1996). Alates 2006. aastast on K. Vähi Rahvusooper Estonia solist. Ta on laulnud ka Vanemuise etendustel, Kuressaare Ooperipäevadel, EMA Ooperistuudio etendustel ning osalenud Smithbridges Production’i korraldatud muusikalides, alates 1997 on ta loomingulise ühenduse Operetta Scretta solist. Tema rollide hulka kuuluvad Adina (Donizetti „Armujook“), Paruness (Lortzingi „Salakütt“), Ännchen (Weberi „Nõidkütt“), Oscar (Verdi „Maskiball“), Adele (Straussi „Nahkhiir“), Mozarti rollidest Zerlina („Don Giovanni“), Esimene daam („Võluflööt“) ja Despina (Mozarti „Così fan tutte“); Menotti Lucy („Telefon“), Monica („Meedium“) ja Miss Pinkerton („Vanatüdruk ja varas“); Rossini Fanny („Abieluveksel“) ja Clorinda („Tuhkatriinu“); Nedda (Leoncavallo „Pajatsid“), Ninetta (Prokofjevi „Armastus kolme apelsini vastu“), Lisa (Kálmáni „Krahvinna Mariza“), Damon (Händeli „Acis ja Galatea“), Maria (Leigh’ „Mees La Manchast“) jpt.

 

HENRI ZIBO

alustas akordioniõpinguid 10-aastaselt Haapsalu Muusikakoolis (õp. Sirje Roogla), lõpetades muusikakooli kiitusega. Õpingud jätkusid 2012-2015 Tallinna Muusikakeskkoolis (õp. Aivi Tilk) ning alates 2015. aasta sügisest Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias (õp. Tiina Välja). H. Zibo on pälvinud Loode-Eesti regiooni akordionistide konkursil III koha (2008, 2010) ja I koha (2012); VII ja VIII vabariiklikul noorte akordionistide konkursil I koha; telekonkursil “Klassikatähed 2014” II koha ning Lätis, Daugavpilsis toimunud konkursil "Naujene 2016" saavutas II koha. On soleerinud Tallinna Kammerorkestri, Eesti Kaitseväeorkestri ja Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri ees ning osalenud meistrikursustel erinevate akordionitippude juures (Mika Väyrynen, Matti Rantanen, Geir Draugsvoll, Mikko Luoma, Claudia Buder ja Andreas Borregaard). H. Zibo on teinud koostööd mitmete eesti muusikute ja heliloojatega: Mihkel Poll, Meelis Vind, Johan Randvere, Marcel Johannes ja Katariina Maria Kits, Marten Kuningas, Marek Sadam, Artjom Savitski, Tauno Aints ja maestro Arvo Pärt.

 

JOHAN RANDVERE

alustas klaveriõpinguid Võru Muusikakoolis (õp. Merike Kapp) ja jätkas Tallinna Muusikakeskkoolis (õp. Marja Jürisson, prof. Ivari Ilja). Aastal 2016 lõpetas ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistrantuuri (prof. I. Ilja), mille raames täiendas end Milaano G. Verdi nim. Conservatorios (2012-2015, prof. Valerio Premuroso). J. Randvere on pälvinud preemiaid mitmetel konkurssidel - “Klaviermusik” Vilniuses (I koht, 2008), "Con Brio 2008" Tallinnas (finalist), EPTA konkurss Belgias (II koht, 2010), Noorte Muusikute konkurss Catanias (I koht ja Grand Prix, 2012), Noorte Muusikute konkurss "Luciano Luciani" (III koht, 2013), Pianistide konkurss "Coop" (II koht, 2013), konkurss "Andrea Baldi" (I koht ja Grand Prix, 2014), "Con Brio 2010" (Con Brio Trio koosseisus finaalis publikupreemia ja Holland Music Sessions´i eripreemia), telekonkurss "Klassikatähed 2013" (finalist), VIII Eesti Pianistide konkurss (II koht, 2014). Talle on omistatud Muusikute Fondi PLMF “Noor muusik 2014” preemia. J. Randvere on andnud kontserte Eestis, Lätis, Leedus, Itaalias, Vatikanis, Valgevenes, Soomes, USA-s, Kanadas ja Hollandis. Ta on esinenud erinevates koosseisudes sellistel maailma lavadel nagu New York’i Carnigie Hall, Vancouveri Chan Center, Minski Filharmoonia- ja Kaunase Filharmoonia Suur saal ning Milaano Puccini nim. saal. Teda on korduvalt kutsutud solistina mitmete orkestrite ette nagu Eesti Riiklik-, Läti Riiklik-, Maladzetsna-, Vanemuise-, Valgevene Raadio-, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Sümfooniaorkester ning Tallinna Kammerorkester, dirigentideks Risto Joost, Toomas Vavilov, Paul Mägi, Jüri Alpterten, Kaspar Mänd, Tarmo Leinatamm, Sasha Mäkilä, Grigori Soroka, Erki Pehk, Mihhail Gerts jt. J. Randvere kuulub Klaveriorkestri- ning vanamuusikaansambli Heinavanker koosseisu.