Kontserdid

0308.19

Sume suveklassika: Maria Valdmaa (sopran), Marju Riisikamp (klavessiin)

Laupäeval 3.augustil kell 19.00

Kavas:

A. Scarlatti – Kantaat Cinta dei più bei Fiori La Stagion del diletto
D. Scarlatti – Sonaat in C / K. 72/
D. Scarlatti – Sonaat in D / K. 224/
G. F. Händel – Kantaat Mi palpita il cor  (HWV 132a variant)
G. F. Händel – Kogumikust Six Fugues: Fuge in g HWV 605; Fuge in B HWV 607
G. F. Händel – Kantaat Solitudini care, amata libertà HWV 163

2014. aastal Londoni Händeli konkursil teise koha ja publikupreemia võitnud sopran Maria Valdmaa on õppinud klassikalist laulu Haagi kuninglikus konservatooriumis Rita Damsi ja Barbara Pearsoni käe all, teinud kannapöörde ajaloolise esituspraktika juurde ning omandanud samas nii bakalaureuse- kui magistrikraadi barokklaulu erialal, juhendajateks Jill Feldman, Michael Chance ja Peter Kooij. Ta osalenud ka mitmetel meistrikursustel Jill Feldmani, Evelyn Tubbi, Jos van Veldhoveni, Paul Agnew’, Sigiswald Kuijkeni jt juhendamisel. Lisaks Händeli konkursile on Maria edukalt esinenud ka rahvusvahelisel barokklaulukonkursil “Premio Fatima Terzo” Itaalias 2013. aastal, kus võitis teise koha. Maria on laulnud soprani soolosid mitmetes Schützi, Bachi, Händeli, Mozarti ja Haydni suurvormides ning Bachi kantaatides. Tema ooperirollide hulka kuuluvad Angelica (Händeli “Orlando”), Gasparina (Haydni intermezzo “La Canterina”) ning Zerlina (Mozarti “Don Giovanni”). Maria on Aleida ansambli asutajaliige ning teeb koostööd ansamblitega Dunedin Consort (UK), Il Gardellino, Vox Luminis (Belgia) ning kooridega nagu Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Madalmaade Bachi Ühing ja Madalmaade Kammerkoor (Holland).

Marju Riisikamp on saanud pianisti diplomi Tallinna Riiklikus Konservatooriumis (praegune EMTA, dots. Virve Lippus) 1982. aastal, ning õppinud fakultatiivselt orelit Hugo Lepnurme juures. Lisaks on ta osalenud mitmetel oreli-, klavikordi- ja klavessiinimeistrikursustel, kus juhendajaiks on olnud ajalooliste klahvpillide interpreedid Pieter van Dijk, Luigi Ferdinando Tagliavini, Ketil Haugsand, Edoardo Maria Bellotti, Bill Porter, Christopher Stembridge, Marieke Spaans jt. Pikem süvenemisperiood renessansi- ja barokiajastu klahvpillirepertuaari toimus aastail 19922000, mil Marju Riisikamp õppis kõigepealt ühe aasta Itaalias ning seejärel osales seal regulaarselt mitmetel meistrikursustel inglise klavessinisti ja organisti Christopher Stembridge juhendamisel.
Marju Riisikampi soolokontserdid on siiani toimunud Eestis, Lätis, Soomes, Rootsis, Venemaal, Itaalias ja Saksamaal. Kammermuusikuna on Marju Riisikampil olnud pikaajaline koostöö Varssavi ja Riia ooperiga, Peterburi ansambliga “Novaja Gollandija” ning Vilniuse vanamuusika festivaliga Banchetto Musicale, Eestis ansambliga “Rondellus” ja “Saltatores Revalienses” (ajalooline tants). Käesoleval ajal töötab Marju Riisikamp Türi Muusikakoolis kontsertmeistrina, osaleb aktiivselt kontserdielus ning tegutseb laialdaselt publitsistina. Alates 1996. aastast on Marju Riisikamp tegutsenud lektorina Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias.
Marju Riisikamp on olnud Eesti Interpreetide Liidu stipendiaat aastatel 2010 ja 2019.

Piletid hinnaga 17/10 € müügil Piletilevis, Piletimaailmas ja tund enne algust kohapeal.

Vaata lisa: www.interpreet.ee