Kontserdid

2509.21

Pillifondi aarded: Prantsuse pärlid

Laupäeval 25. septembril kell 18.00: MARI POLL (viiul/Nicola & Joseph (Giuseppe) Gagliano, 1723), ANDRUS HAAV (viiul/Auguste Sébastien Bernardel (Père), 1830–1840), THEODOR SINK (tšello/ Auguste Sébastien Bernardel (Père), 1842), IRINA ZAHHARENKOVA (klaver, klavessiin)

Kavas:
Milhaud. Sonaat viiulile ja klavessiinile op. 257 (esiettekanne Eestis)
Ravel. Sonaat viiulile ja tšellole
Debussy. Klaveritrio G-duur

Eesti Pillifond teeb tänuväärset tööd, mille tulemusel jõuavad eesti tippmuusikuteni haruldased keelpillid. Väärtuslikud instrumendid laevad ja inspireerivad esitajaid nii võimsalt, et lavalt kostuv innustab üha uusi huvilisi pöörduma Pillifondi, muusika ja muusikute usku. Tänane õhtu kuulub prantsuse pillimeistritele ja muusikale.

Kontsert toimub sarjas „Pillifondi aarded“, mis esitleb noori andekaid eesti interpreete, kelle kasutuses on hinnalised keelpillid Eesti Pillifondi vahendusel. Hetkel on Eestis kokku kümme viiuli-, vioola- ja tšellomängijat, kes on saanud võimaluse mängida neil kõrge väärtusega parimatel pillidel. 2021/2022. hooajal kõlavad eriilmelised kammerkavad on pühendatud prantsuse muusikale.

Piletid Piletilevist ja tund enne algust kohapeal. 
Igal täisealisel kontserdikülastajal on kohustus esitada tõend vaktsineerimiskuuri läbimise, COVID-19 läbipõdemise või negatiivse testitulemuse kohta.  

Korraldaja SA Eesti Kontsert