Kontserdid

3010.20

Kontserdisari „Jazzical“: „Trubaduurid“

Reedel 30.oktoobril kell 19.00 Sylvain Rifflet (saksofonid, klarnetid, shruti-box, Prantsusmaa), Verneri Pohjola (trompet, Soome), Sandrine Marchetti (harmoonium, Prantsusmaa), Benjamin Flament (löökpilllid, Prantsusmaa).


12. sajandi Limousini maakond … Trubaduurid laulsid armastusest, rõõmust ja noorusest, tehes seda vaid endale iseloomulikus sõnade ja helide alkeemias.
– Gérard Zuchetto

Prantsuse džässiauhinna Les Victoires du jazz 2016 aastaalbumi võitja Sylvain Rifflet’d võlus see maailm. Ta otsustas ühendada keskaja vabahärrade-trubaduuride ja tänapäeva vabahärrade-džässimeeste kõlad. Eeskujuks said keskaja ilmalikku muusikat mängivad ansamblid. Sealt pärineb ka lihtne kooslus – vaid paar puhkpilli, burdoon ja veidi löökpille. Eesmärgiks lihtsus, vabadus ja improvisatsioon.

Džässi stiilimerest oleme „Jazzicali“ kontserdisarja valinud klassikalise muusika seaded või klassikainterpreetide ja -instrumentidega esituskoosseisud. See suund on hõrgu ja peene kõlapildiga, otsides vaimukalt tasakaalu džässi ja klassika piirimail, ning sunnib tavatutele helimaastikutele suundudes kaasa mõtlema.

Korraldaja: Eesti Kontsert

Piletid: Piletilevist ja tund enne kontserti kohapeal.