Rühmakülastused

COVID-19 pandeemia ajal: 

 • Rühmakülastused ei ole hetkel lubatud.
 • Raekojas on maski kandmine kohustuslik. Palun kandke maski!

---

ETTETELLIMINE

 • RÜHMAkülastusteks ja giidiga ekskursioonideks on vaja eelnevalt aeg kinni panna e-mailil raekoda@tallinnlv.ee vähemalt 3 päeva ette.
 • Septembrist juunini nädalavahetusel ning juulis ja augustis pühapäeviti on raekoda suletud. Siis saame vastu võtta vaid ettetellitud ja -tasutud rühmakülastusi, mida juhivad raekoja põhikoolituse läbinud giidid. Külastused palume vähemalt 10 päeva ette tellida.
 • Rühmad (10 inimest ja rohkem) saavad raekoda külastada vaid atesteeritud giidi juhtimisel. Reisibüroodel palume kas kohe külastuse tellimisel või enne ekskursiooni toimumist teatada meile ka ekskursiooni läbi viiva giidi nimi (vt GIIDIGA EKSKURSIOONID allpool).
 • Külastuste tühistamiseks palume sellest teatada ENNE kokkulepitud külastusaega e-maili teel.
HINNAD

Täispilet

5 €

Sooduspilet õpilasele, üliõpilasele ja puudega inimesele

3 €

Õpilase pilet rühmas (vähemalt 10 last rühmas)

2 €

Ettetellitud rühmakülastuste sissepääs ülekandega tasumisel 
-vähemalt 10 inimest rühmas, hind inimese kohta
-ei sisalda  pööningu, köögi ja kämmerei külastust
-ei kehti valel ajal saabuvatele rühmadele (+/-15 min)

4 €


Raekoja täispilet on 5 €. 
ETTETELLITUD rühmakülastustele (10 inimest ja rohkem), mille eest tasutakse pangaülekandegakehtib soodushind 4 €/in. 

Soodushind kehtib ainult ETTETELLITUD külastustele, mis toimuvad kokkulepitud ajal. Hind ei kata köögi, arvekambri ja pööningu külastust.

Rühma soodushind EI KEHTI ja täishind 5 € tuleb tasuda:

 • Kui aega ei ole kinni pandud või kui rühm ei saabu kokkulepitud ajal (rohkem kui 15 minutit enne või pärast kinnitatud aega). Sel juhul rakendub täishind ning voucheri alusel arveldada ei saa. Kõrghooajal planeerime me külastusi 15 minutiliste intervallidega, seetõttu on aegadest kinnipidamine oluline eelkõige külastuse kvaliteedi huvides - et vältida raekoja ülerahvastamist ja ummikuid, mis tekivad rühmade saabumisel ühel ja samal ajal. Palun teavitage giide, et nad meile teataksid, kui nad ei jõua õigeks ajaks. See aitab ära hoida olukordi, kus rühm jääb ukse taha, kui raekotta jõutakse ajal, mil me külastajaid vastu võtta ei saa - näiteks vastuvõttude ajal. Kuni 15-minutiline kõikumine kokkulepitud aja suhtes on aktsepteeritav ka ilma teatamiseta.
 • Kui enne tellitud külastusaega ei ole kirjalikult külastuse tühistamisest teatatud, saadetakse külastuse eest arve vastavalt tellimusel näidatud inimeste arvule täishinnaga. Kui selgub, et rühm jääb mingil põhjusel raekotta tulemata, palume reisibürool külastus tühistada ENNE külastust.
 • Kui giid ei piirdu peasaalidega, vaid viib rühma kõrvalruumidesse, kuhu rühmadele sissepääsu ette nähtud ei ole - kööki ja arvekambrisse (kämmereisse) või pöönigule.
 • Sularahas arveldamisel rühmasoodustus ei kehti, sel juhul tuleb tasuda täishind. Uutel klientidel, kes soovivad pangaülekandega arveldada, tuleb esimese külastuse eest pangaülekande teel tasuda ettemaksuga. Selleks on vaja meiega aegsasti, soovitavalt 10 päeva varem ühendust võtta, sest Tallinna Linnakantselei esitab maksetetähtajaks 7 päeva.

GIIDIGA EKSKURSIOONID  

 • Kui soovite rühmale ekskursiooni raekoja ajaloolase poolt, palume see ette tellida. Võimalusel pakume raekoja tutvustust E-R 10-16. Giiditasu võõrkeelse ekskursiooni eest on 50 € ja eesti keeles 30 €
 • Raekojas on õigus teha ekskursiooni ainult giididel, kes on läbinud raekoja põhikoolituse.

Palun lugege ka juhtnööre giidile.